Paslanmaz Saplama

Başsız olup tüm gövdesinde vida dişi bulunan, inox malzemeden üretilmiş bağlantı elemanlarına paslanmaz saplama denir. Daha çok takma – sökme işleminin yoğun olduğu ve korozyon oluşan ortamlarda tercih edilmektedir. Orta kısmı dolu olmayan inox malzemeden imal edilmektedir. Bağlantı elemanları arasında başsız cıvata benzeri bir yuvarlak metal silindirik parçalardır. Gövdesi üzerinde eşit sayıda vida kanalı mevcuttur. Standartlara uygun ölçülerde üretimi yapılmaktadır. Ayrıca isteğe göre farklı uzunluk ve çapta üretimi de sağlanmaktadır.

Kullanım Alanları

Hemen her sektörde paslanmaz saplama elemanlarına rastlamak mümkün. Endüstride basınç ve gerilme olan yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Yoğun olarak takma ve sökme yapılan kısımlarda kullanılmaktadır. Diğer adıyla gijon tij, tij çubuğu ya da vida mili olan bu elemanlar aynı zamanda korozyona karşı özel çinkodan imal edilmektedir.

Sanayi ve endüstride farklı kullanım alanları mevcuttur. Öreğin; çelik konstrüksiyon yapıların montajında, araçlarda; aks, motor bağlantıları, anten bağlantıları ve asansör kabinleri gibi yüksek dayanıklılık gerektiren askı sistemleri gibi alanlarda bağlantı elemanları olarak tercih edilmektedir. Genelde ana parçanın üzerindeki kör delik olarak tabir edilen bölümlere takılmaktadır. Ayrıca iç içe geçmiş parçaların birleştirilmesinde de tercih edilmektedir.

Gijon Saplama İmalatı

Dişli yapısından dolayı yüksek mukavemet gerektiren alanlar ve korozyon tehdidine karşı inox malzemeden imalatı yapılmaktadır. Ayrıca özel taleplere göre de saplama imalatı yapılmaktadır. Farklı ölçü, farklı malzemelerden imalat için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Saplama Fiyatları

Talebe göre özel ölçülerde üretimleri yapılabilmektedir. Farklı ölçü ve malzemelerden üretilebildiğinden fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer imalatı yapılan saplama çeşitleri. Aks, Tam, Yarım Diş, Kimyasal, Kimyasal Cam Tipi, Donatı Vida Dişli, Metrik Dişli, Egsoz, Çift Taraflı Trifon, İki Ucu Dişli Kanepe Çekyat, İki Ucu Dişli, Yarım Dişli, Galvaniz Kaplamalı Tam Dişli(DIN975), Lak Kaplamalı Tam Dişli, Whitworth Tam Dişli Saplama Cıvata, İnoks Tam Dişli, Çelik Tam Diş Saplama, Pahlı Tam Dişli, Tam Dişli Kimyasal, Tam Dişli

Ürün hakkında sorularınız ya da fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Scroll to Top