Gijon Nedir?

Tij demiri olarak da bilinen gijon, cıvata benzeri bağlantı elemanlarının uzunluk olarak yeterli olmadığı durumlarda tercih edilmektedir. İnşaat sektöründe kullanılan kalıplardaki kör delik diye bilinen kısımlarda kullanılmaktadır. Diğer kullanım alanları ise askı sistemleri, çelik konstrüksiyonlarda gerdirme amaçlı kullanılmaktadır.

Gijon Tij Ölçüleri

Sektörlerde göre değişen gijon ölçüleri mevcuttur. Metrik değer olarak diş çaplarının M2-M100’ aralığında gijon ölçüleri mevcuttur. Özel istekler ve gijon saplama kullanım alanları doğrultusunda farklı ölçülerde imalatı mümkündür. Özel ölçüler için bize ulaşabilirsiniz. Birçok sektörde M8 gijon saplama sık kullanılan tij ölçü ve çeşitlerinden biridir. Gijonlarda çalışma yükü birim değeri kilo newton (kN) cinsindendir. Örnek vermek gerekirse; 1 ton yaklaşık 9.8 kN’dur. (1 kN = 101,97 kg denk geliyor.) Sık kullanılan M8 gijon saplamalarda çalışma yükü 3 kN’dir. (3 kN = 305,91 kg çalışma yük değeri mevcuttur.)

Gijon Tij İmalat Malzemeleri

Korozyona karşı korunaklı olan gijon saplamalara, özel karışımlı çinko kaplama uygulanmaktadır. Nemli ortamlarda paslanmaz gijon saplamalar öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

 

Gijon Tij Fiyatları ve Çeşitleri

Gijon çeşitleri DIN 975 standardında M2’den başlayıp M100’e kadar farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Her bir metrik için boy ve çap değerleri değiştiğinden gijon tij fiyatları da farklılık göstermektedir. Gijonların uzunlukları 20 cm, 30 cm, 50 cm, 100 cm ve 200 cm gibi farklı ölçülerde üretimleri yapılabilmektedir. Gijon fiyatları ne kadar olduğunu belirlemek için uzunluk, anma çapı gibi etkenlerde önemlidir. Günümüzde gijon tij saplama çeşitlerine hem perakende ve hem de toptan olarak ulaşmak oldukça kolay. Ancak tek ve toptan alımlar arasında fiyat farkları oluşmaktadır. Gijon imalatı yapan yerlerden yüksek adetlerdeki alımlar daha avantajlı gijon fiyat seçenekleri sunmaktadır. özel ölçülerde gijon fiyatları daha yüksek rakamlara ulaşabilmektedir. Özel ölçü gijon tij fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Gijon Tij İmalatçıları

Günümüzde teknolojisinde gijon imalatı eskiye nazaran daha kolay hale gelmiştir ve buna bağlı gijon imalatçıları sayısında da artış olmuştur. Ancak bu durum sektördeki tecrübe ve fiyat avantajının önemini değiştirmiyor. 40 yılı aşkındır saplama, ankraj, u bolt, ve tij demiri imalatı yapan firmamız kalite, hız ve uygun fiyat konularında oldukça hassastır.

Gijon Tij Kullanımı

Gijon uçlarında biri, vida açılan yuvaya, diğerine somun takılarak parçaya birleştirilir. Uzunluk olarak fazla gelmesi durumunda kesilip istenen ölçüde kullanılabilmektedir. Gerekli görülürse kelebek somun vasıtasıyla gerdirme işlemi  yapılabilmektedir. Kullanılacak alanın ihtiyaçlarına göre tam diş gijon saplama, kısmi diş gijon saplama veya iki ucu dişli gijon tij saplama çeşitleri mevcuttur.

Uzun dişli anatomisi gijon bağlantı elemanına daha yüksek mukavemet katmaktadır. Bundan dolayı genellikle askı sistemlerinde bağlantı amaçlı, çelik konstrüksiyonlarda ise gerdirme için kullanılmaktadır.

Benzer Yazılar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Scroll to Top