Gijon Tij Saplama Üretimi

Gijon Tij

Özel karışımlı çinkodan üretilen, gövdesinin tamamı ya da orta alanı hariç kısımlara diş açılmış silindirik çubuklara gijon denir. Diğer bir adı tij çubuğu olarak da kullanılmaktadır. Genellikle cıvata gibi bağlantı elemanlarının uzunluk olarak yetersiz kaldığı yerlerde kullanılmaktadır.

Gijonlar 1 (bir) metre ve üzeri uzunluğa sahiptirler. M4 – M16 aralığında üretimi yapılan gijon çeşitleri, ayrıca özel isteğe göre daha uzun imal edilebilmektedir.

Korozyona karşı özel karışımlı çinkodan imal edilen gijonlar, hırdavat sektörünün önemli elemanlarından biridir. Dişli yapıda tasarlanan ve daha güçlü tutucu özelliğe sahip gijon, inşaat sektörünün, yüksek gerilim hatlarının, askı sistemlerinin vazgeçilmez elemanlarıdır.

Gijonun bir ucu vida açılan yuvaya, diğer ucu ise somun vasıtasıyla bağlantı kurulmaktadır. Gerekli görüldüğünde kesilerek istenilen ölçülere getirilip kullanılmaktadır. Ayrıca kelebek somun vasıtasıyla gerdirme için de kullanılmaktadır.

Gijonlar birçok alanda farklı çap ve uzunluklarda kullanılmaktadır. Çelik yapı-inşaat, uydu-iletişim, asansör kabin bağlantılarında, otomotiv-makina sanayinde parçaların birbirine bağlanmasında yüksek mukavemetli gijon çeşitleri kullanılmaktadır.

Gijon Tij Saplama Üretimi

Fabrikamızda standart ölçülerde gijon tij üretimi yapılmaktadır. Ayrıca projelere özel ölçülerde gijon tij üretimi de yapılmaktadır.

  • Tij Gijon 1 m DIN975
  • Gijon 2 m ( Özel Üretim ) DIN975
  • Gijon 3 m ( Özel Üretim ) DIN975
  • Whitworth DIN912

Bize Ulaşın:

0216 429 61 64 – 0533 954 63 63

X
Scroll to Top